Uncategorized

Webshop nu online!

Vildhallon har nu en alldeles egen och ny webshop där alla företagets produkter kommer finnas framöver. Just nu hittar man brädspelet DinoFajten och två av Dristig & Drabanternas upptryckta skivor där. Men butiken kommer växa över tid och fler produkter läggas till.

Ni har väl inte heller missat att Vildhallon numera också har en sida på facebook? In och gilla! 

[Bok, storpocket] Skattad fri, född till döds – en produkt med begränsat bruksvärde

100.00kr
Pris inkl. Bokmoms (6%) 5.66kr
Finns i lager
Spara denna produkt för senare användning
Dela denna produkt med dina vänner
[Bok, storpocket] Skattad fri, född till döds – en produkt med begränsat bruksvärde
Produktdetaljer
VILDHALLON: VILD007

Om Artur Szandrowski [Artur Krafsar]

Sensommaren 2015 blev Artur Szandrowski lite av en tecknarkändis över en kväll. Efter SDs uppmärksammade reklam i tunnelbanan i Stockholm ritade han en satirbild som var starkt kritisk mot SL och SD:s främlingsfientliga budskap som ogenerat basunerades ut till Stockholms alla pendlare. Bilden fick tusentals delningar och välte internet. Succén var ett faktum.

Efter lite tjat från vänner och bekanta skapade Artur tillslut en sida på Facebook [Artur Krafsar] som i dagsläget har över 7000 följare. Här har man sedan dess fått ta del av Arturs politiska satirteckningar som svingar rått ifrån vänster och med en tydlig underliggande göteborgshumor. Nu är det alltså dags för Arturs första seriebok!

”Skattad fri, född till döds – en produkt med begränsat bruksvärde” består av ett urval av Arturs bilder, samlade i en fin stor pocketbok på 108 sidor.


Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.